Nie dla psa fajerwerki - zadbaj o spokój Pupila podczas Sylwestra.

2019-12-07
Nie dla psa fajerwerki - zadbaj o spokój Pupila podczas Sylwestra.
Wystrzałowy Sylwester? Nie dla psa fajerwerki, czyli jak zapewnić spokój swojemu Pupilowi podczas Sylwestra?

Wielu właścicieli psów, kotów i innych zwierząt zmaga się każdego roku ze stresem, na jaki są narażone podczas Sylwestra. Przedstawiamy najlepsze sposoby, dzięki którym ułatwicie swoim pupilom przejście przez ten dość traumatyczny  dla nich dzień. Czy wiesz, że hałas fajerwerków potrafi mieć natężenie nawet do 160 decybeli? To wystarczający poziom, by być traumą dla zwierzęcia, wziąwszy dodatkowo pod uwagę fakt, iż np słuch psa jest zdecydowanie wrażliwszy, niż ludzki, dlatego nic dziwnego, że bywają one skrajnie przerażone.

Jak zatem pomóc przetrwać ten dzień swojemu psu lub kotu?

1. Przede wszystkim, zacznij od wcześniejszego spaceru. Nie czekaj do późnego wieczora, wyprowadź go zanim rozpoczną się pokazy fajerwerków. Nigdy nie wyprowadzaj psa na siłę, ponieważ możesz pogłębić jego strach.

2. Bezpieczne miejsce- nasze zwierzęta często potrafią same znaleźć miejsce w domu, które im najbardziej odpowiada. Pod żadnym pozorem nie zamykajcie zwierząt w łazienkach, czy innych miejscach, które dla nas – właścicieli, wydają się ciche i spokojne.

3. Kolejnym sposobem są specjalistyczne środki uspokajające dla zwierząt, w 100% naturalne, na bazie wyciągów ziołowych np. z kozłka lekarskiego (waleriany), dziurawca, tryptofanu, tauryny, czy melisy. Ich szczegółowe składy i działanie znajdziesz w dalszej części artykułu.

4. Pomimo różnego rodzaju rozwiązań pomocnych w zapewnieniu spokoju Twojemu zwierzęciu, pamiętaj, że nic nie zastąpi PODSTAWY w postaci Ciebie- kochającego i czułego Opiekuna swojego Pupila. Twój spokój, opanowanie, troska, czułość i ciepło, to najważniejsze środki łagodzące stres Twojego psa lub kota. Jeżeli masz możliwość, pozostań na ten czas z nim w domu. Twoja obecność będzie koić najlepiej jego stany lękowe. Pamiętaj o tym, żeby okazywać mu dużo ciepłych uczuć, zainteresowania i uwagi. Twój spokój i opanowanie pomoże najbardziej przestraszonemu Pupilowi.        


Najskuteczniejsze preparaty uspokajające dla psa i kota:

1.  DERMAPHARM STRESS OUT PREPARAT USPOKAJAJĄCY DLA PSA I KOTA 10 TABLETEK  

to naturalny preparat uspokajający, zawierający tryptofan, dziurawiec oraz taurynę. Tryptofan (prekursor serotoniny) zmniejsza napięcie mięśniowe i podatność na stres. Dziurawiec zwiększa ilość serotoniny w mózgu przez co zwiększa uczucie zadowolenia. Tauryna hamuje nadmierne pobudzenie w czasie stresu. Stress Out dla psa czy kota nie powoduje uzależnień oraz nie ma skutków ubocznych, dlatego też jest bezpieczny przy długim stosowaniu. Preparat Stress Out jest zalecany do stosowania u psów i kotów we wszelkich sytuacjach stresowych takich jak np. pokazy fajerwerków, przeprowadzka, podróż czy wprowadzenie nowego domownika. Stress Out można podawać bezpiecznie szczeniętom, zaczynając od połowy dawki dla psów dorosłych. Dawkę można zwiększać w miarę potrzeby do 3 tabletek na 8 kg masy ciała dziennie. Można podawać kotom, wg wskazań wagowych takich samych jak u psów.   

Skład: hypericum perforatum 57,2mg; Zingiber officinale 49,4mg, Tryptofan 32,5mg; Tauryna 24,7mg.

Sposób użycia: blister - 1 tabletka na 8 kg masy ciała zwierzęcia na dobę. W razie potrzeb dawkę można zwiększyć do 3 tabletek na 8 kg masy ciała na dobę.

Dla osiągnięcia pełnego efektu zalecane jest podawanie Stress Out na 3-4 dni przed wystąpieniem sytuacji stresowej i kontynuowanie suplementacji aż do zaniku czynnika wywołującego stres. W sytuacjach nieprzewidzianych należy podać Stress Out najszybciej jak to możliwe. Pozytywne efekty działania preparatu mogą się utrzymywać nawet do 3-4 dni po podaniu ostatniej dawki.    

Beapar No Stress Spot On dla psów, skutecznie i w naturalny sposób, pomaga wyciszyć się psom i ogranicza problemy behawioralne u psów wszystkich ras i w każdym wieku. Zawarty w kroplach ekstrakt walerianowy po jednorazowej aplikacji będzie działać wyciszająco do 1 tygodnia. Beaphar No Stress Spot On dla psów jest cennym wsparciem w przypadkach takich jak: uciążliwe szczekanie, zachowania destrukcyjne i kłopotliwe znakowanie terenu. Pomoże też Twojemu psu zapanować nad lękiem w trudnych sytuacjach np.: podczas wizyty u lekarza bądź w psim hotelu, w czasie burzy albo pokazu fajerwerków, a także podczas podróży samochodem, czy przy przeprowadzce.
    
Sposób użycia: w celu osiągnięcia najlepszego efektu aplikować 1 pipetę, raz w tygodniu, na skórę pomiędzy uszami. Ekstrakt walerianowy zostaje aktywowany w ciągu 1 godziny od aplikacji kropli. W sytuacji silnego zmoczenia zwierzęcia (deszcz, kąpiel) zalecamy powtórzyć aplikację, w przeciwnym razie należy liczyć się z osłabionym efektem działania. Jeśli używasz produkty w kropach przeciwko pchłom, które są zwykle aplikowane pomiędzy łopatkami, zauważ, że No Stress Spot On powinien być aplikowany w innym miejscu, czyli dokładnie pomiędzy uszami.        

3.  BEAPHAR NO STRESS SPOT ON KROPLE DLA KOTÓW 2,1ML

Beaphar No Stress Spot On dla kotów, skutecznie i w naturalny sposób, pomaga wyciszyć się kotom i ogranicza problemy behawioralne u kotów wszystkich ras i w każdym wieku. Zawarty w kroplach ekstrakt walerianowy po jednorazowej aplikacji będzie działać wyciszająco do 1 tygodnia. Beaphar No Stress Spot On dla kotów jest cennym wsparciem w przypadkach takich jak: nawyk drapania i niszczenia mebli, znaczenie terenu moczem w mieszkaniu, uciążliwe miauczenie oraz nieuzasadniona napastliwość i agresja. Pomoże też Twojemu kotu zapanować nad lękiem w trudnych sytuacjach np.: podczas wizyty u lekarza bądź w kocim hotelu, w czasie burzy albo pokazu fajerwerków, a także podczas podróży samochodem czy przy przeprowadzce.
   
Sposób użycia: w celu osiągnięcia najlepszego efektu aplikować 1 pipetę, raz w tygodniu, na skórę pomiędzy uszami. Ekstrakt walerianowy zostaje aktywowany w ciągu 1 godziny od aplikacji kropli. W sytuacji silnego zmoczenia kota (deszcz, kąpiel) zalecamy powtórzyć aplikację, w przeciwnym razie należy liczyć się z osłabionym efektem działania. Jeśli używasz produktów w kropach przeciwko pchłom, które są zwykle aplikowane pomiędzy łopatkami, zauważ, że No Stress Spot On powinien być aplikowany w innym miejscu, czyli dokładnie pomiędzy uszami.  

4.  BEAPHAR CALMING CAT TREATS PRZYSMAK USPOKAJAJĄCY DLA KOTA 35 G   

Beaphar Calming Treat to przepyszne, mięsne przysmaki skomponowane tak, by redukować niepokój kotów w stresujących sytuacjach. Koty są wyjątkowo wrażliwe na wszelkie zmiany w środowisku domowym, co może spowodować niepożądane zachowania i problemy zdrowotne. Beaphar Calming Treats zawierają walerianę, kwiaty chmielu i melisę, składniki wykorzystywane w produktach prozdrowotnych dla ludzi, mające na celu ograniczenie lęku i niepokoju w stresogennych sytuacjach. Niespokojny lub zestresowany kot może okazywać dyskomfort na różne sposoby, które mogą być problematyczne dla opiekunów, m.in. drapanie, znaczenie terenu, nadmierne miauczenie czy nerwowe zachowanie. Takie zachowanie może być wynikiem wielu czynników, takich jak zmiany w najbliższym otoczeniu, podczas pobytu w klinice lub hotelu dla zwierząt oraz w sezonie karnawałowym obfitującym w huczne zabawy.
  
Skład: zboża, mleko i produkty mleczne, produkty pochodzenia roślinnego (melisa 5%, kwiaty chmielu 1%; ekstrakt waleriany 0,1%), oleje i tłuszcze, mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego (kurczak 4,25%).
  
Analiza: białko surowe 30%, oleje i tłuszcze surowe 9,7%, włókno surowe 4,2%, popiół surowy 4,1%, wilgotność 9,6%, wapń 0,17%, fosfor 0,63%, sód 0,16%, magnez 0,12%, potas 0,53%.
  
Sposób używania: w celu zapewnienia ciągłego działania przysmaków poleca sie podawać przysmak w ilości po 2 szt. dziennie. Alternatywnie przysmaki mogą być podawane na około 1,5 godz. przed potencjalnie stresogennym zdarzeniem. U bardzo nerwowych kotów lub u kotów poddawanych wyjątkowo stresogennym bodźcom poleca się stosować łącznie z Beaphar No Stress Spot On. Przysmaki mogą być podawane w odstępach co 3 godz. Nie przekraczać dawki 6 szt./dzień! Zapewnić zwierzętom stały dostęp do wody pitnej!  

RELAXIN to naturalny, ziołowy preparat o działaniu uspokajającym dla psów i kotów. Wyciągi z chmielu i waleriany posiadają właściwości wyciszające, osłabiają stan niepokoju oraz ułatwiają zasypianie. RELAXIN polecany jest w sytuacjach stresowych takich jak: wystawy, podróże, nieobecność właściciela, wizyta u lekarza weterynarii, wystrzały fajerwerków.
  
Stosowanie: Psy: 2-3 tabletek na 10 kg masy ciała na dobę. Koty: 1 tabletka na dobę. Nie podawać tabletek częściej niż dwa razy dziennie. Zacząć podawanie preparatu kilka dni przed wystąpieniem sytuacji stresowej. Przechowywać w temperaturze pokojowej i miejscu niedostępnym dla dzieci.
  
Skład: wypełniacze, diclaciumphosphate, laktoza, celuloza mikrokrystaliczna, maltodextrim (guma arabska), chmiel (Humuluspulus L.), korzeń waleriany (Valeriana L. officinallis), składniki glazurujące (magnesiumstereate, dwutlenek krzemu, polyvinylpyrrolidone, hydroksypropyl celuloza metylowa, kwas stearynowy), barwniki (tlenki żelaza, dwutlenek tytanu).
  
Opakowanie: 30 tabletek  

6.  BEAPHAR CALMING HOME SPRAY USPOKAJAJĄCY DLA KOTÓW 125 ML 

Beaphar Calming Home Spray zawiera walerianę, dając naturalny efekt ukojenia, odprężenia i spokoju, pomagając kotom czuć się pewniej w sytuacjach nietypowych czy stresujących. Spray jest przeznaczony do użycia wewnątrz domu, pomaga zapobiegać pojawieniu się objawów niepokoju i innych niepożądanych zachowań, jak: drapanie, natrętne miauczenie czy znaczenie terenu. Jest szczególnie przydatny w podróży, podczas wizyty u weterynarza lub w trakcie zmiany środowiska. Doskonale sprawdzi się także w domu, aby zmniejszyć lek, napięcie nerwowe i nadpobudliwość. Idealny, gdy pojawiają się nowi domownicy lub zwierzęta, podczas remontu domu, przeprowadzki, burzy oraz podczas wystrzałów fajerwerków.
  
Sposób użycia: wstrząsnąć przed użyciem, spryskiwać miejsca, gdzie w szczególności kot objawia niepokój i manifestuje niepożądane zachowania. Można również spryskiwać koce, zabawki, drapaki, aby zapewnić kotu spokojny, relaksacyjny nastrój. Można też spryskać wnętrze transportera, klatki lub kocyk przed podróżą.  
  
7.  QUIKO FELISEPT HOME COMFORT DYFUZOR - USPOKAJACZ DLA KOTA 

Quiko Felisept Home Comfort to dyfuzor rozpylający w pełni naturalne substancje, których zadaniem jest uspokajanie zestresowanych kotów. Felisept jest testowany klinicznie i polecany przez lekarzy weterynarii. Kocimiętka pomaga kotom się rozluźnić i pozytywnie wpływa na ogólne samopoczucie. Felisept Home Comfort doskonale sprawdza się na przykład przy zmianie miejsca zamieszkania, pojawienia się nowych lokatorów czy hałasu, jak również przy innych codziennych sytuacjach stresowych. Felisept nie zawiera żadnych sztucznych dodatków! Dzięki dyfuzorowi Felisept Home Comfort zapewnisz swojemu kotu dobre samopoczucie nawet w stresujących sytuacjach. Koniec z agresywnym drapaniem i gryzieniem, brakiem apetytu, drażliwością czy stanami lękowymi.

Działanie substancji jest zauważalne już godzinę od uruchomienia dyfuzora. Zasięg działania substancji to 50 m². Flakonik o pojemności 45 ml wystarczy na około 30 dni. Uwaga: Pamiętaj, aby nie podpinać dyfuzora w mniejszym odstępie niż 1,60 m od sufitu.


8.  VETEXPERT KALMVET PREPARAT NA STRES

KalmVet to preparat VetExpert wspomagający, przeznaczony dla psów i kotów do łagodzenia objawów stresu, niepokoju, agresji oraz wszelkich zaburzeń behawioralnych, np.: strach przed burzą, wystrzałami, przed planowaną podróżą, przeprowadzką, gdy ma się pojawić nowy domownik. Szczególnie polecany u kotów z objawami idiopatycznego zapalenia pęcherza moczowego. Podawany z wyprzedzeniem w naturalny, łagodny, długofalowy i skuteczny sposób przeciwdziała szkodliwym objawom stresu.

Skład: rumianek, kozłek lekarski, tryptofan.

Dawkowanie:
< 10 kg m.c. 1 kapsułka Twist off dziennie
10-25 kg m.c. 2 kapsułki Twist off dziennie
> 25 kg m.c. 3 kapsułki Twist off dziennie

9.  QUIKO FELISEPT HOME COMFORT - USPOKAJACZ DLA KOTA 100 ML

Quiko Felisept Home Comfort zawiera substancje w pełni naturalne, których zadaniem jest uspokajanie zestresowanych kotów. Felisept jest testowany klinicznie i polecany przez lekarzy weterynarii. Kocimiętka pomaga kotom się rozluźnić i pozytywnie wpływa na ogólne samopoczucie. Felisept Home Comfort doskonale sprawdza się na przykład przy zmianie miejsca zamieszkania, pojawienia się nowych lokatorów czy hałasu, jak również przy innych codziennych sytuacjach stresowych. Felisept nie zawiera żadnych sztucznych dodatków! Dzięki preparatowi Felisept Home Comfort zapewnisz swojemu kotu dobre samopoczucie nawet w stresujących sytuacjach. Koniec z agresywnym drapaniem i gryzieniem, brakiem apetytu, drażliwością czy stanami lękowymi. Działanie substancji jest zauważalne już godzinę od użycia.

10.  TRIXIE SPRAY Z WALERIANĄ DLA KOTA 50 ML/ 175 ML

Trixie spray walerianowy, pobudzający dla kotów, z naturalnym ekstraktem waleriany. Spryskane nim zabawki staja się bardziej atrakcyjne dla zwierzęcia. Pobudzony zapachem kot będzie miał większa ochotę na zabawę. Jego uwaga skoncentruje się na spryskanych zabawkach. Spryskane poduszki i koce będą przez niego cenione i z ochotą będzie się do nich przytulał. Rozweselające i uspokajające działanie gwarantuje dobre samopoczucie kota i rozszerza jego zadowolenie z życia. Spray można stosować również w trakcie wizyt u weterynarza lub innych stresujących sytuacji. Spray z walerianą nie gromadzi alkoholu ani glikolu.

Sposób użycia: wstrząsnąć przed wykorzystaniem. Rozpylać w kierunku legowisk, zabawek, drapaków lub innych przedmiotów przeznaczonych do zabawy bądź przytulania. Ze względu na działanie uspokajające spray nie powinien być stosowany częściej aniżeli 1-2 razy na tydzień. Nie spryskiwać kotów. Chronić przed dziećmi, używać zgodnie z instrukcją.


***

Jeżeli macie jakieś pytania i wątpliwości, zawsze możecie skontaktować się z nami przez media społecznościowe oraz live chat na stronie internetowej sklepu Megazoologiczny.pl.

Życzymy Wam w Nowym Roku wszystkiego najlepszego i przede wszystkim spokojnego Sylwestra dla Waszych zwierząt!

Megazoologiczny.pl
Pokaż więcej wpisów z Grudzień 2019
Podziel się swoim komentarzem z innymi
Zaufane Opinie IdoSell
4.80 / 5.00 386 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2020-01-25
Super sklep
2020-01-25
ok
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij
pixel