Co powinieneś wiedzieć o Foresto i Kiltix?

2020-04-02
Co powinieneś wiedzieć o Foresto i Kiltix?

Okres wiosenno-letni zwykle kojarzy się nam z wyjątkową pogodą i ciepłymi wieczorami. Niestety zapominamy o tym, że w tym czasie uaktywniają się również niebezpieczne insekty. Kleszcze atakują nasze czworonogi już nawet na początku lutego. Niestety zakres tych dat często bywa niepewny, bo tak naprawdę kleszcze mogą być aktywne przez cały rok. Żywotność i aktywność kleszczy uwarunkowana jest bowiem temperaturą. Gdy przekracza ona 4 stopnie Celsjusza, kleszcze budzą się i stwarzają ogromne zagrożenie dla naszych zwierząt. Na kleszcze najbardziej narażone są zwierzęta mieszkające w okolicach polan, lasów, wysokich traw, ale tak naprawdę nawet zwierzę mieszkające w centrum miasta, może mieć nieproszonego gościa na swoim ciele. 

Choroby odkleszczowe u psów mogą być rownież zagrożeniem dla właścicieli Pupili. Najcześciej spotykane choroby roznoszone przez kleszcze w naszym kraju to borelioza, anaplazmoza, odkleszczowe zapalenie mózgu, hepatozoonoza oraz babeszjoza. Choroby te początkowo bardzo ciężko jest rozpoznać, co bywa dość problematyczne, a ich skutki bywają nawet śmiertelne. Ukąszenie po kleszczu często wygląda jak zwykła krostka, a choroba w początkowym stadium przypomina zwykłe przeziębienie występujące u zwierząt, brak specyficznych objawów utrudnia rozpoznanie i wprowadzenie odpowiedniego leczenia. Zdecydowanie zalecamy bardziej zapobiegać, niż leczyć. Poniżej przedstawimy dwa, najlepsze naszym zdaniem, produkty zapobiegające kleszczom. W Megazoologiczny.pl znajdziecie tylko i wyłącznie produkty weterynaryjne bezpieczne dla zwierząt oraz o sprawdzonym działaniu.

Naszym faworytem w dalszym ciągu są obroże Foresto oraz Kiltix firmy Bayer. Jest to innowacyjne rozwiązanie, i bardzo skuteczne. Obroża ochroni Twojego kota lub psa przed wieloma gatunkami pcheł i kleszczy przez okres aż do 8 miesięcy. Z doświadczenia możemy napisać, że obroża działa nawet do 12 miesięcy, czyli zapewnia zwierzęciu ochronę przez calutki rok.
Obroża Foresto jest wodoodporna i bezzapachowa. Mimo wszystko zachęcamy do ściągania jej przed wejściem do wody. Jeżeli obroża zostanie zmoczona, zalecamy jej ponowne naciągniecie i osuszenie ręcznikiem papierowym. Foresto została wyposażona w polimerową matrycę, dzięki której uwalniane są dwa aktywne składniki zwalczające pasożyty zewnętrzne - imidakloprid i flumetryna. Składniki z obroży uwalniane są bardzo powoli, więc ich dawka jest w 100% kontrolowana i nie stwarza żadnego zagrożenia dla zwierzęcia. Odpowiednia dawka zawsze zapewnia optymalną i bezpieczną ochronę. Można ją stosować u kociąt powyżej 10 tygodnia życia oraz u szczeniąt powyżej 7 tygodnia życia. Produkt Foresto firmy Bayer wykazuje również właściwości repelencyjne w stosunku do kleszczy. Zapobiega ukąszeniu zwierzęcia przez kleszcze oraz redukuje ryzyko zarażenia chorobami odkleszczowymi zaraz po ukąszeniu. Pamiętaj, że gdy Twój pies lub kot zostanie ukąszony mimo założonej obroży Foresto, pasożyta należy jak najszybciej usunąć. Obroża obroni zwierzę przez bakteriami i chorobami, ale z usunięciem musimy poradzić sobie sami. Użycie pęsety to zdecydowanie najlepsze rozwiązanie w tym wypadku. Chwytamy pęsetą za głowę pasożyta i wyciągamy go równolegle do osi wgryzienia, starając się nie oderwać aparatu gębowego. Miejsce ugryzienia przez kleszcza dokładnie dezynfekujemy i obserwujemy przez kilka dni. Jeżeli pojawiłyby się jakieś komplikacje, należy natychmiastowo zgłosić się ze zwierzęciem do weterynarza. Produkty Foresto firmy Bayer dostępne są w naszym sklepie zoologicznym, w dwóch rozmiarach. Obroże nadają się zarówno dla psów, jak i dla kotów. Sprawdź całą ofertę produktów Bayer w prestiżowym sklepie Megazoologiczny. Zapewnij swoim zwierzakom nowoczesną i najlepszą ochronę w okresie letnim. Kliknij tutaj i przeczytaj więcej o stosowaniu i całej specyfice obroży Foresto. Pamiętaj, by zawsze przed założeniem aktywować obrożę Foresto, naciągając ją lekko. Ten sam zabieg należy wykonać po osuszeniu obroży w przypadku zmoczenia.

Kolejnym produktem, na który warto zwrócić uwagę jest obroża Kiltix, również od firmy Bayer. Jej działanie i składniki lecznicze są bardzo zbliżone do tych występujących w obroży Foresto. Kiltix przeznaczona jest jednak szczególnie dla psów długowłosych, spędzających dużo czasu na dworze. Obroża dostępna jest w trzech rozmiarach, więc nie będzie problemu nawet przy małych psiakach. Po założeniu obroża zaczyna działać już od drugiego dnia aż do 7 miesięcy! Kiltix powinna być stosowana u psów powyżej 12 tygodnia życia. Obroża nie jest bezzapachowa, jednak zapach nie jest mocno intensywny. Kiltix to obroża proszkowa, z tego względu sprawdza się o wiele lepiej w przypadku psów długowłosych, nie jest woodoodporna, ale nie szkodzi jej nawet srednio intensywny deszcz. Nie jest szkodliwa dla dzieci, wbrew powszechnym pogłoskom. Sprawdzono to podczas testu używając 13 krotnie silniejszej dawki niż ta używana w proszku kiltixa, test nie wykazał szkodliwości. Kliknij tutaj i dowiedz się więcej na temat stosowania obroży Kiltix.

W naszej ofercie zoologicznej znajdziecie również krople dla psów i kotów firmy Bayer. Krople Advantage przeciwko pchłom przeznaczone są dla kotów, natomiast krople Advantix przeznaczone są dla psów. Pamiętajcie, że nie można używać kropli dla psów na kotach, i na odwrót. Jednokrotna terapia kroplami Advantix lub Advantage zabezpiecza zwierzę przed inwazją na 4 tygodnie, więc jeżeli chcecie zapewnić Pupilowi ochronę na dłużej, to zdecydowanie polecamy zakup Foresto lub Kiltix firmy Bayer.

Mimo zakupu najlepszych specyfików na rynku zoologicznym, może zdarzyć się, że Twój kot lub pies przyniesie kleszcza do domu. Nie jest to jednak groźne w przypadku stosowania obróż, gdyż kleszcz zdechnie, mimo wkłucia, po maksymalnie paru godzinach, zanim pasożyt zdazy napić się i zwrócić zarażajac chorobą. Preparaty przeciwkleszczowe zapewniają ogromną ochronę zwierzęciu, ale niestety nie zwalniają właścicieli z dodatkowej kontroli stanu zwierzaka. Pamiętajcie, że w tym okresie warto zwracać uwagę na każde nietypowe zachowanie Pupila, nawet „zwykła” apatia czy brak apetytu mogą być już pierwszymi objawami choroby spowodowanej ugryzieniem przez kleszcza. Więcej informacji o preparatach firmy Bayer, znajdziesz w opisie każdego z wyżej wymienionych produktów na stronie internetowej naszego sklepu zoologicznego. Zarówno Foresto, jak i Kiltix możecie zakupić w sklepie Megazoologiczny.pl z gwarancją oryginalności oraz najlepszej ceny w internecie. Czy Wasze psy lub koty stosowały już może produkty weterynaryjne Bayer? Jeżeli tak, podzielcie się swoją Mega opinią! Będzie nam również niezwykle miło, jeżeli zostawicie na dole komentarz dotyczący właśnie tego tematu.

Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2020
Podziel się swoim komentarzem z innymi
Zaufane Opinie IdoSell
4.78 / 5.00 863 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-12-04
Megazoologiczny jest mega dobry,polecam wszystkim.
2023-09-01
Jeden z lepszych sklepów internetowych dla zwierzaków, sprawna i szybka wysyłka. Polecam

Jesteśmy pod nadzorem: wiw.szczecin

Zasady obrotu lekami OTC

pixel