Tabletki odrobaczające Drontal to przysmak dla psa i kota.

2018-07-13
Tabletki odrobaczające Drontal to przysmak dla psa i kota.

Nie no, ja się chyba odrobaczę
W tych czasach mieć robale, to lekka wiocha, co nie ?
Nie bądź naiwny, to nie teściowa Cię chwali to najwyższy czas na odrobaczenie
Drontal firmy Bayer to jedyne tabletki, które biorę, innych nie potrzebuję  Jestem wystarczająco męskiKilka słów od Cukrowej matki:

Od kiedy mam psy, wiem, jak ważne jest regularne ich odrobaczanie. Dla mnie to podstawa, zależy mi na ich zdrowiu i nie prawdą jest, że nigdy nie będą miały robaków, bo śpią z nami w łóżku, jedzą najlepsze jedzenie czy biegają po naszym ogródku!
Ale prawdą jest, że te biegające samopas, są na nie bardziej narażone, poprzez styczność z kałem innych nosicieli czy kontakt z bezdomnymi psami lub pogryzionymi. Niestety My też możemy przynieść do domu jaja pasożytów bytujących w organizmie psa, nawet na butach! Wtedy wystarczy, że pies poliże takie obuwie i gotowe. Jak widzicie jest się czego bać, ale z pomocą przychodzi nam tabletka odrobaczająca, działająca na wszystkie z możliwych pasożytów jelitowych.
Wcześniej małam problem z podawaniem tabletek psom, ale teraz zobaczcie sami, jak Cukier ją wsuwa!
To wszystko zasługa dodatku smakowego. W opakowaniu są dwie tabletki, dlaczego? Jeśli zdarzyłoby się tak, że po podaniu pierwszej zaobserwujecie robaki w kale to po dwóch tygodniach podajecie drugą tabletkę. Dwie tabletki w opakowaniu to dla mnie wygoda, bo mam już dla kolejnego psiaka, ponieważ nigdy nie miały robaków po pierwszej dawce. Moje pieseły wszystkie są poniżej 10 kg i takie tabletki dla nich biorę. 
Ze względu na dzieci, miałam dodatkowy stres z tym związany, i jeszcze przed urodzeniem Poli, odrobaczyłam psy, bardzo pilnowałam też by nie wąchały odchodów innych psów na spacerach. Zresztą praktycznie całą ciążę byłam też zwolniona ze sprzątania po psach, robił to mąż ;)
Chociaż moje psy nigdy nie miały żadnych robali, mimo wszystko regularnie je odrobaczam, może właśnie dlatego są zdrowe. Zalecenia są takie, by robić to raz na kwartał.
Jeśli jeszcze nie odrobaczaliście swojego pupila, to nie ma na co czekać!
Chcecie wiedzieć, po czym możecie poznać, że Wasz psiak czy kot, ma robaki? Na przykład jest: śpiący, unika kontaktu z Wami, miewa wymioty, dziwnie kaszle, ciężko oddycha, może mieć podrażnienia wokół odbytu, jest apatyczny, jego sierść może stać się matowa lub nawet wypadać! Robaki są szczególnie groźne dla szczeniąt, mogą powodować zaburzenia w rozwoju! Jak widzicie nie warto ryzykować, ja zbyt mocno kocham moje zwierzaki, by narażać je na utratę zdrowia.